مقالات

ابزارالات صنعتی چیست؟

ابزارالات صنعتی چیست؟
5/5 - (1 امتیاز)

توضیحات و کاربرد ابزارالات صنعتی:

پس از انقلاب صنعتی تغییرات قابل توجهی در زمینه ابزارآلات صنعتی به وجود آمد. این تغییرات گسترده باعث گسترش تولیدات شرکت‌های ساخت ابزار شد.

ابزار الات صنعتی باعث دقت و سرعت بیشتر انسان‌ها در تولیدات خود شده‌اند. تغییراتی که در طی این سال‌ها صورت گرفته باعث شده که پیشرفت‌های قابل توجهی در ابزار آلات صنعتی دیده شود.

در این مقاله سعی داریم که به بررسی دقیق ابزار آلات صنعتی بپردازیم. ابزارالات صنعتی دارای دسته بندی‌های مختلفی هستند که با توجه به کاربرد آن‌ها به انواع گوناگونی تقسیم می‌شوند.

به طور کلی ابزارهای صنعتی شامل ابزار صنعتی برقی، ابزار صنعتی بادی و مواردی از این قبیل هستند.

معمولا ابزارآلات صنعتی به سه دسته برقی، بنزینی و بادی تقسیم می‌شوند که با توجه به شرایط و محیط ممکن است استفاده‌های گوناگونی داشته باشند.

ابزارالات صنعتی چیست؟

1-ابزار الات صنعتی برقی:

همان طور که می‌دانید انجام برخی از کارها در کارخانه‌ها به نیروی بسیار زیادی نیاز دارد و نمی‌توان آن کار را به صورت دستی انجام داد. در این موقعیت‌ها از ابزار آلات برقی استفاده می‌شود. از آن‌جایی که در بسیاری از موارد دسترسی به برق مشکل وجود دارد،

این ابزار آلات را به صورت شارژی نیز می‌سازند که شما می‌توانید در فضاهای مختلف از آن استفاده کنید و اما معرفی چند ابزار صنعتی برقی:

دریل برقی و شارژی:

ابزارالات صنعتی چیست؟

معمولاً از دریل‌ها برای سوراخ کردن سطوح مختلف استفاده می‌شود. این ابزار یکی از پرکاربردترین ابزارآلات صنعتی برقی است که در هر کارگاه صنعتی یافت می‌شود.

فرز برقی:

فرزها معمولاً برای برش فلزات و تراشکاری مورد استفاد قرار می‌گیرند. در بعضی موارد هم از این دستگاه برای تیز کردن استفاده می‌شود.

دستگاه جوشکاری:

دستگاه جوش یا اینورتر ابزاری است که از آن برای اتصال فلزات استفاده می‌شود.

2-ابزار الات صنعتی بنزینی:

ابزار الات بنزینی در مناطقی مورد استفاده قرار می‌گیرد که دسترسی به برق در آن جا دشوار یا غیر ممکن است.

به عنوان مثال در مناطق جنگلی معمولاً از ابزارهای صنعتی بنزینی به جای ابزار آلات برقی استفاده می‌شود. مانند:

چکش تخریب بنزینی:

چکش تخریب ابزاری است که از آن برای تخریب سطوح سخت مانند بتن استفاده می‌شود.

اره زنجیری بنزینی:

بریدن الوار و چوب‌های قطور نیاز به ابزاری دارد که این عمل را به سرعت انجام دهد.

ژنراتور یا موتور برق:

ژنراتور یا موتور برق از جمله ابزار برقی است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. ژنراتورها معمولاً در کمپینگ، مدارس و کارگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سوخت اصلی این دستگاه معمولاً بنزین است که در هر مکانی دسترسی به آن آسان خواهد بود.

3-ابزار الات صنعتی بادی:

ابزار الات بادی ابزاری هستند که معمولاً به وسیله کمپرسور باد کار می‌کنند. این ابزار به دلیل وسعت استفاده‌ای که دارند در خط تولید بسیاری از کارخانه‌های صنعتی یافت می‌شوند.

میخکوب و منگنه کوب بادی:

میخکوب و منگنه کوب ابزارهای حیاتی در صنعت نجاری و کار با چوب هستند. این ابزارها در دسته بندی ابزار بادی قرار می‌گیرد که یکی از پرکاربردترین محصولات در صنایع کابینت سازی به حساب می‌آید. پ

پولیشر بادی:

دستگاه پولیش بادی  از جمله ابزارآلات صنعتی بادی است که در کارگاه‌های صافکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. به کمک این ابزار می‌توان خط و خش روی بدنه خودرو را جلا داد. این دستگاه با استفاده از سری فرچه‌ای شکل و ایجاد ساییدگی رنگ اتومبیل را براق می‌کند.

نوشته شده توسط سایت ابزار الات صنعتی و ساختمانی عمادی
ابزارآلاتی ما به عنوان بهترین فروشگاه ابزارآلات برقی و صنعتی و ساختمانی مفتخر است تا به تمام ایرانیان عزیز خدمات خود را ارائه دهد.
تمامی این محصولات در این فروشگاه موجود و قابل تهیه میباشد.
www.abzaremadi.ir
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید