مقالات

دریل چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)

ویژگی ها و مشخصات دریل:

دریل ابزاری است دستی یا الکتریکی که برای سوراخ کردن انواع چیزها به کار میرود.

دریل چیست؟کاربرد دریل:

دریل را با توجه به قدرت آن و نیز با استفاده از مَتّه مناسب، می توان برای سوراخ کردن چوب، فلز و بتن به کار برد. با پیشرفت ابزارها، امروزه نه تنها برای سوراخ کاری، بلکه با اضافه کردن قطعاتی دیگر، می‌توان امکاناتی مانند ساییدن، گردبر، عمودبر و… را هم به این دستگاه اضافه کرد اگرچه بهتر است برای هر کاری از ابزار مناسب همان کار استفاده کرد.

انواع دریل:

انواع دستی، برقی، دریل شارژی و بادی (که توسط نیروی باد می‌چرخد) دارد نوع برقی با استفاده از برق یا باتریِ قابل شارژ، کار می‌کند. همچنین نوع ستونی دریل نیز وجود دارد که مصارف صنعتی دارد.
در این فروشگاه ما دو نوع دریل های شارژی و برقی قابل تهیه میباشد و برای سهولت انتخاب شما عزیزان نکاتی قابل توجه میباشد که در اینجا برای شما شرح داده ایم.

 

در خرید دریل های شارژی نکات زیر باید مد نظر قرار گیرد:

*مشخصات اصلی یک باتری در دریل‌های شارژی*

الف) ولتاژ باتری: این پارامتر هر چه بیشتر باشد، موتور دستگاه از قدرت بیشتری برخوردار است.

ب) ظرفیت باتری (آمپراژ): چقدر این عدد بالاتر باشد، مدت زمانی که می‌توانید از دستگاه خود بدون نیاز به شارژ مجدد، استفاده کنید بیشتر خواهد بود.

پ) نوع باتری (ماده سازنده باتری): دو نوع باتری در حال حاضر رایج هستند: باتری نیکل-کادمیوم (Ni-Cd) و باتری یونِ لیتیوم (Li-Ion).
مزیت باتری نیکل کادمیوم: عدم افت ولتاژ هنگام کار معایب: وزن سنگین، عمر کمتر از باتری یونِ لیتیوم ، زمان شارژ طولانی‌تر، نیازمند به مراقبت بیشتر باتری یونِ لیتیوم مزایا: وزن سبک، عمر بسیار بالا، کارایی مناسب در فصول سرد، زمان شارژ کوتاه معایب: حساس نسبت به نور مستقیم آفتاب

نوشته شده توسط سایت ابزار الات صنعتی و ساختمانی عمادی
ابزارآلاتی ما به عنوان بهترین فروشگاه ابزارآلات برقی و صنعتی و ساختمانی مفتخر است تا به تمام ایرانیان عزیز خدمات خود را ارائه دهد.
تمامی این محصولات در این فروشگاه موجود و قابل تهیه میباشد.
www.abzaremadi.ir
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید