مقالات

فارسی بر چیست؟

Rate this post

توضیحات و مشخصات فارسی بر:

اره فارسی‌ بر اولین دستگاه مورد علاقه و پر کاربردترین ابزار مورد استفاده در صنعت نجاری است. اره فارسی بر یک نوع از اره های برقی می باشد که برای برش قطعات و الوارهای چوبی در صنایع چوب مورد استفاده قرار می گیرد . فارسی برمی تواند قطعات را منظم و با زاویه ای دقیق برش دهد . اره فارسی بر در دو مدل دستی و برقی موجود هست و از آن برای برش و اتصال فارسی استفاده می‌شود. اتصال فارسی به معنای ایجاد برشی است که دو عضو نسبت به هم زاویه‌ای تشکیل دهند. این اتصال معمولاً 45 درجه است و دو عضو بر هم عمود هستند.

فارسی بر امکان برش دقیق با زوایای به خصوص و سرعت بسیار بالا را ایجاد می‌کند. بر روی این دستگاه درجه بندی وجود دارد که توانایی ایجاد برش به صورت اریب، عمود، افقی، فارسی و ترکیبی را با آن امکان پذیر می‌کند. در برخی مدل‌های فارسی بر شرکت‌های تولید کننده با توجه به فضایی که در طراحی وجود داشت، پا را فراتر گذاشته‌اند و امکان برش زاویه افقی را تا ۵۴ درجه نیز فراهم کرده‌انده اند.

فارسی بر چیست؟

انواع اره فارسی بر:

1) فارسی برساده

اره فارسی بر ساده برای تشکیل زاویه در انتهای قطعات چوبی و یا برش های مداوم با سایزهای مشابه استفاده می شوند . از این نوع اره فارسی بر جهت شکل دادن چارچوب یک سازه چوبی ، زمانی که به چوب هایی با زاویه 90 درجه مورد نیازتان است به کار می روند اما زمانی که به سرعت عمل و ظرفیت برش بیشتری نیاز دارید اره فارسی بر کشویی می تواند انتخاب مناسبی باشد .

2) اره فارسی بر کشویی

اره فارسی بر کشویی کاربرد بیشتری نسبت به دستگاه های دیگر دارد ، موتور و تیغه اره فارسی بر کشویی طوری طراحی شده که بر روی یک بازوی متحرک حرکت می کند و قابلیت این را دارد که قطعات رابا طول بلند برش دهد این نوع فارسی برها در انواع یک طرفه و دو طرفه تولید و عرضه می شوند .
یک طرفه بودن فارسی بر کشویی یعنی خم شدن بازو در یک سمت و دو طرفه بودن یعنی خم شدن بازو در هر دو جهت می باشد که می تواند برش زاویه دار بازویی در هر دو سمت چپ و راست را انجام دهد.

فارسی بر چیست؟

نکات قابل توجه در هنگام خرید:

همان طور که گفته شد اره فارسی بر ، مدل های مختلفی دارد که هر کدام کارهای متفاوتی را انجام می دهند پس قبل از خرید بهتر است این اره ها را به خوبی بشناسید و خرید خود را با توجه به نیاز و کاری که دارید انجام دهید . معمولا افرادی که به صورت حرفه ای کار می کنند باید دستگاه های مجهز تری داشته باشند و باید هزینه بیشتری را پرداخت کنند ، هرچه دستگاه مجهز تر و قابلیت بیشتری داشته باشد مسلما از قیمت بالایی هم نیز برخوردار است .

هنگام خرید اره فارسی بر به ایمنی دستگاه حتما دقت کنید ، اره های فارسی به شکل تیغه گرد و با سرعت بسیار زیادی حرکت می کنند و همین ایجاب می کند که به ایمن بودن دستگاه اهمیت دهید . قبل از خرید به حفاظ دستگاه توجه کنید و در هنگام کار کردن حتما از ماسک و محافظ صورت استفاده نمائید . لوازم های دستگاه مانند تیغه اره در خرید فارسی بر نیز مهم است . تیغه های اره در سایز های 180 ، 210 ، 250 و 300 میلی متری استفاده می شوند همچنین تیغه هایی با قطر بزرگ تر این امکان را به شما می دهد که برش هایی با ضخامت های بیشتر را داشته باشید .

انتخاب صحیح تیغه اره از نظر فرم و تعداد دندانه برای برش انواع قطعه کارها می باشد . جهت برش ام دی اف از تیغه اره مخصوص آن و برای برش چوب نیز از تیغه اره مناسب استفاده می گردد.

نوشته شده توسط ابزارالات صنعتی و ساختمانی عمادی
تمامی محصولات در فروشگاه ما موجود و قابل تهیه میباشد.
www.abzaremadi.ir
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید