مقالات

پروفیل بر چیست؟

Rate this post

توضیحات و ویژگی های پروفیل بر:

ابزار آلاتی از دسته ابزارهای برقی هستند که عملیات برش فلزات را انجام می‌دهند و به علت قدرت بیشتر آن نسبت به فرزها در صنعت ساختمانی بسیار محبوب است، زیرا کار با فرز آهنگری هنگام برش بعضی پروفیل‌ها بسیار دشوار بوده و کار را برای کاربر سخت خواهد کرد اما پروفیل بر سخت‌ترین نوع پروفیل را به راحتی برش می‌زند.
ساختار بدنه پروفیل برها از یک گیره نگه‌ دارنده و یک بازوی متحرک که بر روی آن موتور و دیسک برشی قرار می‌گیرد تشکیل شده است.

کاربرد پروفیل برها:

تیغه‌های برش وظیفه‌ی برش قطعات کار را بر عهده دارند که قطر آن‌ها معمولاً مابین ۳۰۰ میلی‌متر است و دارای ۸/۲ میلی‌متر ضخامت می‌باشد، پروفیل بر ها می‌توانند تا قطر ۴۱۰ میلی‌متر نیز باشند.

پروفیل بر چیست؟

اره‌های پروفیل بر به دلیل سهولت در جابه‌جایی و امنیت و قدرت بیشتر آن‌هانسبت به فرزهای آهنگری کاربرد وسیعی در ساختمان سازی دارند. گاها ممکن است کار برش پروفیل‌ها بسیار سخت بوده  و خسته کننده باشد، در این مواقع فرزهای آهنگری گزینه مناسبی برای برش پروفیل خای سخت نیستند ومی‌بایست از یک گزینه بهتر یعنی پروفیل بر استفاده نمود.

نکات قابل توجه در هنگام خرید:

تیغه‌ای که استفاده می‌کنید باید با توجه به جنس قطعه کار مورد نظر انتخاب شود. تیغه‌های مختلف با ضخامت و قطری متفاوت برای محصولات مختلف عرضه شده که بنا به برشی که مد نظر کاربر است خریداری می‌شود. برای مثال هرچه قطر و ضخامت تیغه بیشتر باشد ‌توان برش جنس‌های سخت‌تر بیشتر است.

بهترین پروفیل برها:

برندهایی همچون بوش، رونیکس، ماکیتا، هیوندای، توسن و دی سی ان و … از برندهای معروف هستند که از مزیت آن‌ها می‌توان به سبک بودن دستگاه اشاره کرد که حمل آن را برای کاربر آسان‌تر کرده و استقرار آن روی میز و در حین کار را راحت‌تر کرده است.پروفیل بر 2500 وات ماکیتا مدل CM-355

نوشته شده توسط سایت ابزار الات صنعتی و ساختمانی عمادی
تمامی این برندها در این فروشگاه موجود و قابل تهیه میباشند.
www.abzaremadi.ir
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید